מפתח האתר

 

עמוד הבית

 

אודות IsraCampus

 

חיפוש

 

English

 

Русский

 

מוסדות חינוך ישראליים

 

   אוניברסיטת בן גוריון

   האוניברסיטה העברית

   אוניברסיטת תל אביב

   אוניברסיטת חיפה

   מוסדות חינוך אחרים

 

Gallery of Rogues

    A-C

    D-G

    H-K

    L-N

    O-R

    S-V

    W-Z

 

קיצוניות אקדמית ישראלית כללית

 

קיצונים אקדמים ישראליים בחו"ל

 

חתימות של אקדמאים ישראליים על עצומות אנטי-ישראליות

 

ALEF Watch

 

Goldblum Watch

 

IDI Watch

 

מאמרי IsraCampus

 

כתובות לתלונות

 

צור קשר

 

האוניברסיטה העברית

האוניברסיטה העברית - עמירם גולדבלום (החוג לרוקחות) והכתב גיל רונן מתקוטטים בטוקבק באתר של עיתון 'הארץ'

בין גולדבלום ורונן יש עויינות רבת שנים. גולדבלום תבע את רונן אודות הכתבה שבה רונן דיווח על המחבל שהתקבל במחלקה של גולדבלום כדי להשלים הדוקטורט בכימיה. גולדבלום אף הגיש נגד רונן תלונה במועצת העיתונות שנדחתה על הסף.

רונן מציע להזכיר לגולדבלום כי הוא "סייע למחבל" כמענה להערות המוגזמות הרבות של גולדבלום. גולדבלום ממשיך לאיים בתביעות השתקה אנטי-דמוקרטיות.

14. עמירם גולדבלום:
25 בפברואר, 2014, בשעה 23:50
ולדו-פרצופי אתה קראת את הספר שאתה מביע דיעה ? האיש משכנע כי הוא אומר שהוא עשה מחקר ? משהו ממה שכתב אי פעם התפרסם כמחקר באיזה שהוא עיתון אקדמי ? התשובה היא שלא. האיש הוא עיתונאי שרלטן וגם ראוי לתארים שהצמדתי לו ושאשמח אם יתבע אותי לדין על הוצאת דיבה. כי לומר שארגוני זכויות אדם ישראלים משלמים לילדים כדי שיתגרו בחיילי צה"ל אין דיבה גועלית ושקרית מזו. ושיש 80 ארגונים שהקרן החדשה ממממנת שתומכים בטרור זה שקר ונבזות. והטיפשות שלו ג"כ עוברת כל גבול כשהוא מתאר הפגנה שהוצע לו להגיע אליה דרך דוברת של בצלם והוא מודיע שהכל מבוים כי בשעה מסוימת החלה ההפגנה זה שטחיות או טמטום או שניהם גם יחד. אף אחד לא ביקש להגביל את זכותו לדבר. מוזר שאוניברסיטה שממנה יצא רוצחו של רבין ושותפת סוד שלו, שלא לדבר על עוד כהנה וכהנה קיצונים שחיים ופועלים בתוכה, מגוננת על ספר בפירסום שלו כ"הוכחה" (שכמובן אין מה להתווכח על הוכחות) ואח"כ הנשיא הרשקוביץ מסביר שהוא בעד חופש דיבור. מגוחך ופתטי.

38. גיל רונן:
26 בפברואר, 2014, בשעה 16:14
לעמירם גולדבלום, שלוש הערות קצרות: מקריאת תגובה (4), נדמה שכל האמת נמצאת בצד השמאלי של הקשת הפוליטית, החברתית והכלכלית. כל מה שימין זה רע. "צירוף לא נדיר". בתור איש אקדמיה וותיק אתה לבטח יודע שדעה אחידה ותבנית אחת לא מובילים לשום מקום. עדיף פלורליזם ומגוון דעות. ומי יודע, אולי יום אחד תשנה את דעתך. אני לא בטוח שכל האמת נמצאת אצל השמאל, שלום עכשיו או הקרן לישראל החדשה (ולבטח לא השמאל הרדיקלי והצדקני).
.
אני שמח שאתה מסתייג נחרצות מזכות השיבה (ליתר דיוק, צריך לומר, מסתייג מטענת השיבה. שהרי לא ברור כלל וכלל שקיימת זכות שכזו). בכך אתה נבדל מעמיתים רבים בשמאל הישראלי. הנה, כבר אימצת עמדה של הימין
.
לחזור שוב ושוב על האימרה השחוקה "אוניברסיטה שממנה יצא רוצחו של רבין" ולהטיל דופי באוניברסיטה (מרצים, עוסדים, תלמידים) ולכון כאילו היה להם חלק בענין הרי שזה מעשה נבלה. פרופגנדה זולה נוסח פראבדה. שהרי ידוע לך הייטב עמירם שלאוניברסיטה לא היה כל יד וענין עובר לרצח. שהרי באותה מידה, רוצחו של ראש הממשלה היה יכול להיות תלמיד במחלקה לכימיה בגבעת רם. יש לשער שהיית מתנגד לאמירה בנוסח "החממה שבה גדל הרוצח היא ערוגתו של עמירם גולדבלום. כן, זה המורה מירושלים שנטען בעבר כי סייע למחבל הערבי עאדל הידמי וגם הדריך אותו בעבודת הדוקטורט לאחר שהורשע ונכלא על עבירות בטחון". עדיף לטעון לגופו של ענין ולהיצמד לעובדות. השערות ואגדות לא מוסיפות בריאות ולבטח לא תורמות לשיח רציני. סתם דיבורים.

40. פרופ' עמירם גולדבלום:
26 בפברואר, 2014, בשעה 16:47
גיל רונן, אם אתה אותו עיתונאי, גיל רונן מערוץ 7, אתה חוזר על שקר ועלול שוב לעמוד לדין. אולצת להתנצל בהחלטת בית משפט ולשלם לי פיצויים על ידיעה שקרית שכתבת, והתנצלותך כבר התפרסמה יחד עם זו של ערוץ 7, ובמה שכתבת עכשיו אתה מפר צו בית משפט ואם לא תתנצל מיד ותמחוק את האמירה האוילית והשקרית שכתבת איאלץ לפנות שוב לבית משפט. לעצם הענין אתה ממשיך לעשות מה שעשית אז מכניס לפי מילים שלא אמרתי ודברים שלא עשיתי וגם עושה אנלוגיות טפשיות. כתבתי ואני עומד מאחורי זה, שאוניברסיטת בר אילן שהתפרסמה בין השאר בכמה וכמה שיצאו ממנה (ולא רק רוצחו של רבין !) צריכה להיזהר שבעתיים בכתיבת מודעות כמו זו שנכתבה על ספרו השערוריתי של העיתונאי אדוין בלק, בסתימת הפיות שנבעה מהביטוי "הספר מוכיח" ובמאמץ של בר אילן להיות בראש מי שפוגעים בארגוני זכויות אדם בישראל. חוץ ממך איש לא מחה על האמירה הזו. וגם אלמד אותך לקרוא במדויק לא כתבתי שאני מסתייג מזכות השיבה אלא מהמימוש של זכות השיבה ולאולי לא פרטתי אין לי בעיה עם זכות שיבה של פליטים פלסטיניים למדינה הפלסטינית כאשר זו תקום, ומתנגד למימוש זכות השיבה שלהם לתוך מדינת ישראל. אני בעד חוק שובות פלסטיני כפי שאני בעד חוק השבות של יהודים למדינת ישראל. אלה אינן עמדה ימנית אלא עמדה ציונית.

42. גיל רונן:
26 בפברואר, 2014, בשעה 17:08
לעמירם גולדבלום: ראשית, "אמת דיברתי". שנית, לענין מימוש זכות השיבה, התנגדותך "למימוש זכות השיבה שלהם לתוך מדינת ישראל" מבורכת. תגדיר אותה כעמדה ימנית או לחילופין כעמדה ציונית כראות עיניך. ההתנגדות היא אותה התנגדות. התוצאה אותה תוצאה. וגם הימין בדעתך. אין לאפשר כניסת ערבים לישראל במסרת הסדר שיבה. כל השאר תאורטי ("כאשר זו תקום"). אהבתי.

לתוכן המלא של התגובות ולמאמר המקורי עקוב אחר הלינק כאן

========================================

Articles appearing on IsraCampus.Org.il are those of the writer and do not necessarily represent the opinion of IsraCampus.Org.il